شهرداری رودبار

شهرداری رودبار

پایگاه اطلاع رسانی وارتباطات مردمی شهرداری رودبار

شهرداری رودبار
شهرداری رودبار

سخن سردبیر

الهی! آنچه ما خود کشتیم به بر میار و آنچه تو کشتی آفت ما از آن بازدار... با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد تصدی مدیریت بار گرانی است بر دوش انسان ؛ با نیت خیر خدمت به مردم و به امید همدلی میان مردم و مسئولین همچنان تلاش خود را در جهت شکوفایی هر چه بیشتر منطقه به کار می بندیم تا در پیشگاه قادر متعال و مردم فهیم  رودبار سربلند باشیم و شهری بسازیم درخور نام بلند آوازه رودبار . « انشاءالله » مهندس ناصر عطایی شهردار رودبار   مشخصات شهردار نام: مهندس ناصر نام خانوادگی : عطایی متولد:۱۳۵۲/۰۱/۱۰ مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشدعلوم سیاسی سوابق مدیریتی :به مدت هفت سال شهردار رستم آباد- یک سال کارشناس امور شهری در استانداری در تاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۰۳به عنوان شهردار شهر رودبار از سوی شورای اسلامی این شهر انتخاب شد . تلفن مستقیم شهردار:
... [ادامه]
نوشته شده در تاریخ دی 2, 1395 ساعت 21:04 |

۱-شهروندان دارای خوی همکاری و خودگردانی می باشند و ضمن حفظ هویت های خاص خود عضویتشان در دیگر هویتهای جمعی را نیز حفظ می کنند و برای تحقق این هدف با تشکیل انجمن های مختلف منافع شخصی و عمومی را پیوند می دهند.
۲-شهروندان دارای نقش های تفکیک شده می باشند و از حقوق امتیازات و مسئولیت های این نقش آگاهند و آن را مطالبه می نمایند.
۳-شهروند در امور عمومی جامعه مشارکت می کند. در واقع شهروندان در ا مور مختلف از نگهداری از امکانات عمومی و حفظ منابع طبیعی تا تعمیر مدرسه محل و آسفالت خیابان خود احساس مسئولیت می کنند.
۴-شهروندان با تشکیل نهادهای مستقل از دولت به نظارت و مشارکت در تصمیم گیری های دولتی و ارای آنها می پردازند.
۵-شهروند در امور جامعه منتقد است و عقاید سنجیده ای دارد اما فضیلت اصلی یک شهروند اعتدال و انصاف در قضاوت و انتقاد است. یعنی یک شهروند در عین حال که نهادهای اجتماعی فرهنگی و سیاسی را به باد انتقاد می گیرد اما اگر همین نهادها در معرض تهدید واقع شوند از آنها دفاع می کند.
۶-شهروند دیگران را به مثابه یک شهروند برابر با خود تلقی می کند و می پذیرد که ارزش و اعتبار و هویت آن شهروند برابر با هویت خود اوست.
۷-حس مشارکت و سهیم بودن در باطن یک شهروند به عنوان یک ضرورت وجود دارد نه به عنوان یک حس دلپذیر در جهان امروز مشارکت گسترده مردم در تمامی فعالیت های سیاسی –اجتماعی – فرهنگی و اقتصادی یکی از ملزومات دستیابی به توسعه پایدار به شمار می رود اما فراهم آوردن زمینه های مشارکت مردم خود نیازمند تحقق پیش بینی هایی است و تامین این پیش شرطها نیز وظیفه نهادهای دولتی – احزاب – سازمان های غیر دولتی – پارلمان و از همه مهم تر خود مردم است.

در این میان نقش و جایگاه مردم در این فرآیند از جهات مختلف پررنگ تر و مهمتر از سایر عوامل است. در واقع هر قدر توانمندی های فردی و جمعی مردم یک جامعه بالاتر باشد یا به عبارتی هر قدر شاخص های فرهنگ شهروندی در یک جامعه بیشتر رشد کرده باشد زمینه های مشارکت مردم در فعالیت های مختلف و در نتیجه دستیابی به رشد پایدار سریع تر فراهم می شود. مردم بازیگران اصلی در صحنه اجتماع هستند و میزان توانمندی های آنهاست که مفهوم جامعه پیشرفته را به وجود می آورد.
کانال تلگرام شهرداری رودبار
@ruodbar💯
@ruodbar💯

درباره نویسنده / روابط عمومی

[ همه نوشته های روابط عمومی → ]

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.