شهرداری رودبار

شهرداری رودبار

پایگاه اطلاع رسانی وارتباطات مردمی شهرداری رودبار

شهرداری رودبار
شهرداری رودبار

سخن سردبیر

الهی! آنچه ما خود کشتیم به بر میار و آنچه تو کشتی آفت ما از آن بازدار... با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد تصدی مدیریت بار گرانی است بر دوش انسان ؛ با نیت خیر خدمت به مردم و به امید همدلی میان مردم و مسئولین همچنان تلاش خود را در جهت شکوفایی هر چه بیشتر منطقه به کار می بندیم تا در پیشگاه قادر متعال و مردم فهیم  رودبار سربلند باشیم و شهری بسازیم درخور نام بلند آوازه رودبار . « انشاءالله » مهندس ناصر عطایی شهردار رودبار   مشخصات شهردار نام: مهندس ناصر نام خانوادگی : عطایی متولد:۱۳۵۲/۰۱/۱۰ مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشدعلوم سیاسی سوابق مدیریتی :به مدت هفت سال شهردار رستم آباد- یک سال کارشناس امور شهری در استانداری در تاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۰۳به عنوان شهردار شهر رودبار از سوی شورای اسلامی این شهر انتخاب شد . تلفن مستقیم شهردار:
... [ادامه]
نوشته شده در تاریخ خرداد 22, 1395 ساعت 20:31 |

IMG-20150411-WA0001

مهندس ناصر عطایی شهردار رودبار در گفتگوی اختصاصی با اشاره به اینکه مشارکت فعال شهروندان رودبار در پیشبرد اهداف مدیریتی و رسیدن به پایداری اجتماعی امری اجتناب ناپذیر است توضیح دادکه :

مشارکت، امروزه یکی از شاخص های بلوغ سازمانی محسوب می شود. در مطالعات انجام شده در زمینه مدیریت شهری مبتنی بر اطلاعات و دانش، جلب مشارکت مردمی یکی از پارامترهای اصلی توسعه یافتگی محسوب شده است

بین تشکیل یک ساختار سازمانی برای شهرداری ها که مشارکت در آن یک رکن اصلی را بازی می کند، با اداره مردمی شهر و توسعه ی مدیریت شهری رابطه وجود داردو زندگی پیچیده شهری، بدون همکاری شهروندان نمی تواند به توسعه شهری مطلوب و پایداری دست یابد در واقع مشارکت شهروندان، موتور محرکه مدیریت شهری است.
حال اگر شهروندی نسبت به به قطع درختان ، ساخت وسازهای غیر مجاز ، عدم موارد بهداشتی وبسیاری از موارد دیگر بی تفاوت بماند یعنی حرمتی برای حقوق شهروندان و آسایش آنان قائل نیست .اما ما امیدواریم که هیچ شهروندی از کنار کوچکترین مورد که شاید به نظرشان مهم نبوده ، عبور نکرده و ما را در مبارزه با مشکلات شهری یاری نمایند وخود را شهردار بپندارند و خلاصه اینکه ایجاد شهری سالم و کامل ، مستلزم مشارمت شهروندانی است که همراه و هماهنگ با مجموعه شهرداری باشد

مشارکت به معنای شرکت فعالانه شهروندان درامورمختلف شهر است چنین مدیریتی فرایندی راهبردی بوده و میتواند ازبارمسائل و مشکلات شهری بکاهد همچنین زمینه های لازم برای شرکت درمناسبت های شهری همچون انتخابات شهری ،اسکان شهری و آپارتمان نشینی ،بهداشت و مبلمان شهری ،مدیریت پارک ها و فضاهای سبز، اموزش و اشتغال، تغذیه ،امنیت و اوقات فراغت، قانونمندی و حمایت را مطمئنا فراهم می سازد .

در واقع حضور مردم برای حل مشکلات خود مردم امری لازم است. در صورتی که مردم نخواهند یا نتوانند برای کمک به اداره امور شهر یا محله خود گام بردارند احتمال این که مدیریت شهر نتواندمسائل حادی که شهر با آنها روبروست را حل کند، بسیار است. از طرف دیگر اگر برنامه ریزان و مدیران امور شهری خواستار اجرا و تحقق برنامه های خود هستند باید آنها را با محیط اجتماعی هماهنگ سازندو چنین امری تنها با مشارکت مردم به دلیل شناخت ژرف آنها از نیازها، خواسته ها و محیط اجتماعی خود امکان پذیر است یکی از جنبه های مهم نظریه حکمروایی خوب شهری، همان بعد مشارکت است

تجربه نشان داده است که مشارکت مردمی در اداره امور شهری باعث بهبود کارایی، تخصیص هزینه به سوی اولویت های اجتماعی و پروژه های زیر بنایی می گردد.

درباره نویسنده / روابط عمومی

[ همه نوشته های روابط عمومی → ]

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.